Роботизовані відеокамери відеоспостереження.

Розвиток нових технологій призвело до появи нових відеокамер, які дозволяють зробити відеоспостереження набагато більш ефективним. До числа таких технологічних новинок відноситься роботизована відеокамера. Така камера може називатися також «камерою PTZ», керованої або «speed dome». Це зручний в експлуатації електронний пристрій має дистанційне керування, що дозволяє робити повороти об’єктива і оптично збільшувати предмети, які потрапляють в поле зору камери. В даний час розроблені роботизовані відеокамери, що мають більш, ніж 30-кратне збільшення.

Вартість камер PTZ дуже висока, тому установка відеоспостереження з такими відеокамерами повинна бути попередньо ретельно прорахована. Ефективність роботи відеокамери залежить від її правильного розміщення. У більшості випадків, через свою дорожнечу, камери PTZ встановлюються в офісах, банках, аеропортах, залізничних вокзалах та інших великих установах.

Доцільно, щоб установка відеоспостереження включала в себе як фіксовані, так і поворотні роботизовані відеокамери. Принцип роботи такої системи відеоспостереження полягає в наступному: як тільки фіксована камера «помічає» рухомий об’єкт, відеокамера PTZ автоматично починає його супроводжувати. Завдяки такому рішенню, відеосистема здешевлюється, але зберігає свою ефективність і продуктивність.

Використання роботизованих відеокамер.

Роботизовані відеокамери можна використовувати як для зовнішнього, так і для внутрішнього спостереження. Для зовнішнього спостереження камери PTZ випускаються в герметично закритих корпусах. Спеціальний кожух, в який встановлюється відеокамера, має і повітряне охолодження, і підігрів. Обидва пристрої працюють автоматично, реагуючи на температуру зовнішнього навколишнього середовища. Камери оснащуються кронштейнами різної конструкції, в залежності від того, куди вона буде крепітіьтся — до стовпа, стелі або стіні.

Всі роботизовані камери працюють в режимі «день-ніч», тобто, вдень (при достатньому освітленні) передають кольорове зображення, а вночі переходять у більш чутливий чорно-білий режим.

Рух роботизованою відеокамери може бути запрограмовано по оптимальній траєкторії; точно так само програмуються схеми спостереження та інфе важливі параметри. Камери працюють за різними протоколами — наприклад, Pelco D або Fastrax, або з інших. Управляє камерою спеціальний пульт.

Роботизовані відеокамери відеоспостереження Київ

Функціональність відеокамер PVZ.

Сучасні роботизовані камери мають широкі функціональні можливості і прекрасні експлуатаційні характеристики. Так, вони мають круговий огляд і високошвидкісне панорамування; можливість 30-кратного (і вище) оптичного збільшення.

Крім цього, відеокамери PVZ автоматично стабілізують отримане зображення, виявляють зовнішній вплив і автоматично змінюють фокусна відстань. Коли камера проходить нижню точку, автоматично включається функція повороту зображення на 1800. Швидкість повороту може змінюватися від 4000/сек (режим попереднього налаштування) до 0,0650 / сек (ручний режим).

Відеокамера PVZ має додаткову функцію навчання патрулювання, автоматичний горизонтальний поворот з 256-ю встановленими позиціями, автоматичне утримання зображення при повороті.

Роботизовані відеокамери відеоспостереження — Україна, Київ, Обухів.