Купольні камери відеоспостереження. 

Купольні відеокамери — це зручні та практичні пристрої, що входять в комплект відеоспостереження. Їх часто можна побачити в офісних приміщеннях, магазинах і муніципальних об’єктах.
Конструктивно вони складаються з самої камери, системи передачі даних, датчиків руху, інфрачервоного підсвічування (у більшості моделей), поворотного механізму, що забезпечує рух у горизонтальному і вертикальному напрямку, і світлопропускаючого сферичного кожуха. Даний вид пристрою забезпечує оптимальний огляд, висока якість зображення, а у зв’язку з особливостями конструкції і високий рівень секретності установки і налаштування.
Види купольних відеокамер спостереження. 

Купольні відеокамери відрізняються від своїх «побратимів по цеху» не лише дизайном, а й за своїми функціональними можливостями. Рухомі модулі забезпечують повний огляд території, що охороняється, а завдяки швидкості повороту забезпечують оперативне реагування на зміну або тривогу в зоні спостереження.

При виборі купольної камери відеоспостереження з функцією повороту, варто звертати увагу на тип використовуваного в ній поворотного приводу. На сьогоднішній момент існують три види приводів: привід з зубчастої передачею, ремінної привід і механізм прямого приводу від двигуна. Перший тип приводу на сьогоднішній день вважається досить застарілим, хоча і користується попитом, і нерідко використовується в дешевих камерах китайського виробництва. Найпоширеніший вид приводу — це пасової. Надійність і характеристики такого приводу в чому залежать від якості матеріалів самого ременя. Прямий же привід, хоча і забезпечує максимальну швидкість відеокамери, поки є досить рідкісним явищем.

Купольні камери відеоспостереження.

При установці поворотною купольної відеокамери варто звертати увагу на мінімально необхідну для даного об’єкта швидкість повороту. Немає сенсу брати дорогу роботизовану камеру спостереження зі швидкістю повороту до 400 град. \ Сек. якщо достатньо і 120 град. \ сек.

Так само варто звернути увагу на таку корисну функцію як автопереворот (auto-flip), яка дозволяє в ручному режимі перевертати відеокамеру на 180 градусів у вертикальному напрямку. При цьому, при досягненні кута 90 градусів, коли вона дивиться вниз, відеомодуль автоматично перекинеться на 180 градусів, для того щоб не перекинулося зображення на екрані.

Майте на увазі, що не всі поворотні купольні пристрої мають кут огляду в 360 градусів. Деякі моделі мають обмеження в куті огляду. Як правило воно становить 5-30 градусів, так що з’являються сліпі (мертві) зони, так що варто при виборі пристрою звернути на це увагу.

Наявність у купольних відеокамерах трансфокатора дозволяє отримувати детальне зображення спостережуваних об’єктів. Дана функція вкрай корисна в зоні контрольно-пропускних пунктів на охоронюваних територіях. У більшості своїй моделі мають «на борту» як оптичний (до х36), так і цифровий Zoom. Проте варто звернути увагу на те, що при цифровому збільшенні сильно погіршується якість зображення. Тому цей параметр не є особливо важливим і при виборі варто звертати увагу тільки на характеристики оптичного збільшення.

Як і інші типи, різні купольні камери можуть передавати як кольорове так і чорно-біле зображення, мають функцію автоматичного перемикання в чорно-білий режим при падінні рівня освітлення.

Так само вони можуть відрізнятися за призначенням монтажу: внутрішньому чи зовнішньому. Для камер зовнішнього спостереження передбачається установка в термокожухи і вандалозахищені корпусу.

Оскільки купольні відеокамери відносяться до високого класу, то навіть самі недорогі і прості моделі мають високі світлочутливі показники до 0,5 лк у кольоровій передачу, а при монохромного — до 0,0125 лк. Наявність інфрачервоного підсвічування в більшості моделей забезпечує якісне зображення навіть за відсутності освітлення.

Обслуговування купольних відеокамер спостереження краще доручити фахівцям, зважаючи особливості монтажу та гарантії надійності роботи камери.

Установка купольних камер відеоспостереження. 

Важливою відмінною особливістю купольних камер спостереження є спосіб монтажу. Оскільки вони, як правило, мають невеликі габарити, то їх найчастіше використовують на об’єктах, з важкодоступними зонами монтажу. Там де через обмеженість простору утруднена установка звичайних корпусних відеокамер використовуються купольні. Так само, оскільки вони можуть забезпечувати огляд в 360 градусів, можна організувати відеоспостереження в приміщенні, встановивши тільки один такий пристрій в центрі стелі. А використовуючи затемнений сферичний кожух, можна організувати приховане відеоспостереження на об’єкті. Об’єктив не буде видно за таким кожухом, а відеокамера може бути видана за елемент системи пожежогасіння або освітлення.

У висновку можна додати, що деякі найбільш просунуті моделі роботизованих купольних камер додатково можуть мати такі функції як відстеження цілі (auto-tracking), тривожні входи (для позиціонування за сигналами тривог), тури і групові тури.